| Marutza1999 a întrebat:

Imi spuneti va rog cam cat costa un Akita Inu (pui) vaccinat, carnet de sanatate, microcip si toate cele? Daca nu stiti macar dati-mi o aproximatie, ceva... Pls! DAU FUNDA+VOT!

Răspuns Câştigător
| InuIo a răspuns:

Nu stiu cam cat ar costa dar un prieten de al lui mama sia cumparat cu 380 de euro[probabil ca pe acolo e pretul]. Oricum sprer ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| MaimoSH a răspuns:

Ascultă-mă pe mine cumpără-ți de la canisă sunt 2 în Arad:www.akitainu.ro parcă și www.akita-inu.ro parcă eu mi-am luat un Akita Inu, sincer am așteptat după el 8 luni, în aprilie am vorbit și in 23 noiembrie l-am luat.Are microcip, are carnet de concurs, are Pedigree tatăl lui e campionul Ungariei.Sincer am dat 700 de euro pe el. Akita nu sunt câini foarte cuminți, sunt cam încăpățânați dar foarte deștepți.Recomand Akita.A și încă un sfat:Are nevoie de o curte unde să alerge, dar curtea o va distruge, va mânca noroi(îți spun asta din propria experiență). Ascultă-mă nu e bine să îți cumperi câine cu 200-300 de euro.Nu există Akita Inu cu microcip, pedigree, carnet de concurs sub 500 (maxim) de euro. Sper că te-am ajutat.

| Năpârlici a răspuns:

Trebuie sa cauti bine. Pana in 400 de euro gasesti. Sunt si mai ieftini oricum.