| pufoseniemika a întrebat:

Imi spuneti va rog si mie cateva povesti de groaza, dar mai inspaimantatoare va roog!happy

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dots a răspuns:

Bloody Mary este o fantomă sau vrăjitoare ce face parte din folclorul din Vest.Se spune că ea apare în oglindă atunci când numele ei este rostit de trei ori (sau câteodată de mai multe ori, depinzând de versiunea poveștii), deseori acest ritual fiind făcut la petreceri sau ca parte dintr-un joc. Se mai spune ca atunci cand o invoci te poate rani grav sau te poate ucide, acest lucru depinzand de persoana care o invoca. Legenda spune ca Mary era singura la parinti, iar tatal ei era doctor.Intr-o noapte, tatal ei a gasit-o moarta.La miezul noptii a sapat o gropa in gradina si ingropat-o pe Mary.De cosciugul ei a prins o sfoara cu un clopot, apoi a legat sfoara de un bat infipt in pamant.In cazul in care Mary era vie, aceasta avea sa traga de franghie, clopotul sa sune, iar tatal sau sa vina si sa o dezgroape.Mama ei a stat pe mormant si a plans incontiuu.Docturul si-a dat seama ca o sa inghete asa ca a injectat-o cu somnifere, ea a adormit pe loc, apoi a dus-o in casa.Mary a tras de sfoara si clopotul a inceput sa bata, dar nimeni nu a auzit-o.De dimineata, cand tatal ei s-a dus la mormantul ei din curte a vazut batul cu clopot daramat si a inceput sa sape.La deschiderea cosciugului, Mary era moarta si avea mainile pline de sange, dar nu mai avea unghii pentru ca erau prinse de capacul cosciugului pe interior.