| sufletel13 a întrebat:

In captivitate papagalii se pot inmulti sau mai rar? am o pereche de nimfe credeti ca e vreo sansa sa faca pui?

3 răspunsuri:
| UnicornsAreLove a răspuns:

Nimfele se adapteaza oricarui mediu cu usurinta.Nu o sa ai probleme, dar trebuie sa aiba varsta necesara de peste 9 luni! O zi insorita!

| Kyky a răspuns:

Nimfele se adapteaza foarte usor oricarui mediu, deci se vor inmulti la fel de bine in captivitate precum in mediul lor natural. :) Pentru mai multe detalii despre nimfe, consulta www.wikipedia.org sau diferite site-uri. :)

| dyav0litza a răspuns:

Unchiul meu are de asemenea o pereche si au inceput sa faca oua..primele 6 le-au mancat apoi au depus altele pe care le-au clocit..in prezent are 3 pui..deci cred ca e poate