| hehexdd a întrebat:

In cat timp ii creste parul unui pechinez imperial

3 răspunsuri:
| Anduta_1569 a răspuns:

Eu am un metis.Am facut prostia ca l-am spalat cu samponul meu(samponul notru are ph diferit de al cainilor), fara sa ma gandesc la urmari.A facut o ciuperca care "macina" blana cainelui de pe spate mai ales de pe intreg gatul. Vreau sa spun ca dragul meu caine a suferit mult din cauza ideii mele tampite.I-a cazut parul foarte tare, se rodea cu dintii.
I-a crescut inapoi blanita abia dupa un an de la tratament.
Daca e o complicatie medicala, parul creste dupa cel putin o naparlire.
Dar daca este pui, pe la un an va avea parul complet crescut.Acum depinde doar daca cainele este pui, sau are o problema cu blanita.
Scuza-ma de eventualele greseli gramaticale, dar nu mai am timp sa recitesc ce am scris.
Numai bine!

| hehexdd explică (pentru Anduta_1569):

Este pui si avea foarte foarte mult par, acesta a fost motivul

| Frumusika180 a răspuns:

Unui pechinez imperial ii creste foarte repede parul. Ii creste intr-o luna si cateva saptamani... happy