| Mamamare a întrebat:

In cat timp se invata un caine sa-si faca treburile afara?(are 4 luni)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la varsta de 9 luni, cainele invata ceea ce este invatat de stapan.Iesi mai des cu el afara. Locul unde a facut in casa, sterge-l cu o carpa sau burete imbibata usor in otet; nu va mai face in acel loc. Cearta-l cand face in casa, dar nu il bate.Mult noroc.

| YoVyLLy a răspuns:

Cainele nu se invata singur.Tu trebuie sa il inveti.Trebuie sa faci un program si de exemplu in fiecare dimineata iesi cu el afara sa isi faca nevoile.Asa el se va invata.Cu timpul nu trebuie tu sa il duci afara. Unchiul meu are un caine si cand are nevoie afara da cu labutele de usa.El doar o deschide si asteapta sa vina inapoi. Funda?