| komadechips01 a întrebat:

In medie, cam cat traiesc caini? :-d Funda!

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Cainii la fel ca oamenii nu au o durata standard de viata. In medie cainii traiesc circa 12-13 ani. Dar exista si exceptii cum ar fi cazul celui mai longeviv caine care a trait 29 de ani, lucru extrem de rar intalnit.

6 răspunsuri:
| NeneaGogu a răspuns:

Pina la 20-25 de ani, debinde si de mediul in care traieste, dupa cum stiu un an de catel este cat 7 ani la om, asa ca fa si tu socoteala

| KompliKat a răspuns:

Un caine poate trai cam 13-15 ani depinde ce caine vrei sa iti iei sau ce caine ai!

| Adautza a răspuns:

Depinde de rasa. dar in general pana pe la vreo 16 ani

| YoDeea99 a răspuns:

Depinde de rasa, unii traiesc 10 ani, altii 12, altii mor la 14! In medie, traiesc 12-13 ani!

| jess01 a răspuns:

Pai depinde de rasa de la 7ani la 15 ani eu am un boxer de 2 ani (in poza ala cracanatubig grin)care traieste 11-12 ani

| mariamaria33 a răspuns:

Eu am caine de multi ani. Caini traiesc 10, 15 ani.Depinde de rasa!