| KinderBeeeib a întrebat:

In primul rand scuzati categoria.
In al doilea rand, maine se ia lumina ca imi tot aud prietenele ca ma streseaza "SA NU UITI SA MERGEM MAINE SA LUAM LUMINA"
Din cate stiam se ia numai de Inviere...de ce se ia si maine daca se ia big grin funda

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Păi mâine este Învierea. Toţi creştinii merg la biserică pentru a lua lumină de la preot şi a o aduce acasă, apoi aprinzând candela.
Lumânarea cu care ai luat lumina se păstrează, deoarece este bună să o ai atunci când te rogi pentru ceva mai important.
Sărbători Fericite!

| KinderBeeeib explică (pentru Hydrangeaceae):

Mersi o.o si Sarbatori Fericite si tieee :X

17 răspunsuri:
| Yasmin875 a răspuns:

Maine la miezul noptii e invierea.

| Diavolcata a răspuns:

Maine e invierea si se ia din bisericahappy

| Zitronen a răspuns:

Maine la ora 12 este invierea si se ia lumina, despre care se spune ca este adusa din Ierusalim. Eu sincer nu cred, ca este adusa de peste atati-a km. Oricum poate ai auzit ca acum 2 ani a fost un accident, a fost la mine in sat, langa mine. Fereste-te de nebuni. Hristos a inviat!

| KinderBeeeib explică (pentru Zitronen):

Adevarat-a inviat happy. Mersiii!

| Zitronen a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Nu ai pentru ce happy:* Numai binehappy

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Eu care sunt ateu stiu cand sunt cacaturile astea, tu care se presupune ca esti crestina de ce nu stii?laughing)

| KinderBeeeib explică (pentru FuriousMadalin96):

Nu stiam ca maine e Invierea mare chestie, sunt adolescenta nu calendar, ok?

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Da ce noi suntem calendar?laughing ai tai nu fac pregatiri pentru sarbatoarea asta?laughing

| KinderBeeeib explică (pentru FuriousMadalin96):

Eu nu sunt cu ai mei, stau intr-un apartament cu cea mai buna prietena.

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Atunci habar n-aveti pe ce lume traiti laughing

| KinderBeeeib explică (pentru FuriousMadalin96):

Mai lasa-ma pur si simplu nu stiam nu am omorat pe nimeni doar am intrebat in perioada mea de adolescenta nu ma gandesc sa ma fac preoteasa sau calugarita.SUNT DOAR O ADOLESCENTA! Daca nu ai ce face vezi-ti de treaba.

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Da si care-i faza? adolescenti nu ar trebui sa stie cand sunt pastele rolling on the floor, si eu sunt adolescent.Ma rog...n-am nimic cu tine, pa!

| KinderBeeeib explică (pentru FuriousMadalin96):

Adolescentii ar trebui sa stie romana "cand sunt pastele" happy si pa

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Extraordinar,m-ai impresionat cu astalaughingadolescenta care nu stii pe ce lume traiesti.
P.S:ma mir ca n-ai observat ca am scris "adolescenti" in loc de "adolescentii", ma rog tu stii multa romanalaughing.

| KinderBeeeib explică (pentru FuriousMadalin96):

1.Mai lasa-ma, stiu tot ce trebuie doar ca am prea multe pe cap ca sa retin tot.
2.Nu ma refeream la asta ci la " CAND SUNT PASTELE"

| BeHappyAndSmile a răspuns:

Pentru ca maine este Invierea la ora 12 noaptea... Funda?big grin