| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare stupida si totusi : Pestilor le este vreodata sete? happy

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Cand sunt pe uscat.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, în mod clar li se face sete când mănâncă ceva sărăt.

| Idkidk a răspuns:

Cum să nu? Dar ei beau apă prin cavitatea bucala și bronhii. Dacă aș fi pește aș bea mereu apă.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Idkidk):

laughing

| Idkidk a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ce? Eu aş inventa tiramisu pentru peşti smug

| DoarBogdan a răspuns (pentru Idkidk):

Si pentru catei laughing

| Idkidk a răspuns (pentru DoarBogdan):

Hakiro mănâncă oricum, odată mi-a furat felia din farfurie... rolling on the floor

| DoarBogdan a răspuns (pentru Idkidk):

Trebuie sa iti povestesc o faza cu varumiu si cu pisica laughing

| Idkidk a răspuns (pentru DoarBogdan):

Trimite prin felictitare faza.

| alexandrualind a răspuns:

Nu cred ca lor este sete deoarece stau toata ziua si toate noaptea in apa.

Toate cele bune!

| DeathOfDreams a răspuns:

Am citit odată despre astalaughing
Doar când mănâncă ceva foarte sărat. Ei se pot hidrata dar diferă de tipul bazinului de apă în care trăiesc, fiindcă mecanismele sunt diferite. Apa pătrunde în organism prin cavitatea bucală și prin branhii, iar la final organele excretoare ale peștiilor de apă dulce elimină o cantitate mare de apă diluată

| DoarBogdan a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Multumesc ca m-ai luminat big grin
O alta intrebare la care stiu raspunsul (bifat) happy

| DeathOfDreams a răspuns (pentru DoarBogdan):

Hehe
Cu plăceree

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Având în vedere că sunt în apă!
Însă percep mediul înconjurător altfel!