| 03052003 a întrebat:

Key hey TPU! Am aproape 14 ani (fara o luna) si as vrea sa ma apuc de atletism. Stiu de la o prietena care face de cativa ani acest sport ca presupune mult efort.
●E tarziu sa ma apuc de acum?
●Cateva sfaturi? big grin

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa te apuci doar ca sport sau vrei sa faci performanta si lucruri de genul? Daca e doar pentru tine, fizicul si psihicul tau te poti apuca linistita. Pentru performanta e cam tarziu.

| 03052003 explică:

Nu vreau sa fac performanta, in viitor as vrea sa dau la Academia de Politie si ma gandesc ca m-ar ajuta.

| Gabriella681 a răspuns:

In mod normal genul asta de sporturi le faci de mic copil daca vrei sa ai o inclinatie spre asta. Dar n-am intalnit pana acum varianta de "e prea tarziu sa ma apuc de.". Daca vrei sa te apuci de atletism, apuca-te dar cum ai spus si tu, necesita mult efort dar nu numai, trebuie sa ai perseverenta si determinare pentru asta iar cel mai important lucru este sa si iti placa.Acum depinde de tine, sper ca te-am ajutat cu ceva. ^^