| misteriana_1679 a întrebat:

La bichon se increteste blana dupa 2 luni si jumate?

5 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Doar bichonul frise are parul ondulat. Si daca e bichon frise il are ondulat de la inceput, nu se onduleaza pe parcurs. Daca nu il are ondulat, inseamna ca nu e bichon frise, si e alt fel de bichon (maltez, havanez sau bolognez).

| Bibuşca a răspuns:

Nu si la o luna poate fii creata depinde si de rasa mai ales de parintii lui si tot la 2 luni si jumatate este tarziu sa fie creata blanita la 2 luni jumate este cam prea tarziu adica poate sa fie creata dar trebuia sa fie pana acum apropo tu crezi depinde si de bichon tu ai mentionat doar "BICHON" bichonul are 4 rase : maltezul[care are blanita fara nici pic de creata], frise[care are blanita creata si este tare frumos este cea mai creata din toti bichoni zici] bolognezul[care si el are blanita creata ca frise-ul dar frise-ul are blanita mai creata]si havanezul[care are multe culori nu este culoare blanitei doar alba] cred ca te-am ajutat tot depinde fff mult de bichon

| luciana200972 a răspuns:

Ar trebui sa fie creata deja, dc este rasa pura

| dianita_4147 a răspuns:

Nu depinde de rasa lui eu am bichon maltez acum a implinit un anisor:X dar l am tuns acum ca vine vara. ei au parul drept f putin odulat

| misteriana_1679 explică:

Este frise... Asa scrie pe carnetul lui de sanatate...