| TpuNoName123 a întrebat:

La cât timp se tunde părul de la ochi la bichoni?

Câinele meu are 2 luni şi 2 săptămâni şi i-am tuns părul de la ochişori ieri. însă nu`mi placelaughing[ştiu că sună ciudat]. i-am tuns mai mult de la bot, în loc de ochi şi acum pare că are faţa mare angry.

în cât timp îi creşte? big grin

Dau Funda celui mai bun răspunswinking
Pls răspuns urgent.

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna SweetyDeea,
Parul unui Bichon creste dupa tuns in aprox 4 luni sau 2 luni daca nu l-ai tuns asa de scurt.
Trebuie sa fi atenta cand ii tai parul; sa incepi cu cate un pic din varfuri si sa te duci tot mai adanc. Parul de la ochii unui Bichon se tunde atunci cand vezi tu ca il deranjeaza pentru ca se poate irita la ochi.
Pa, pa