| Radu15 a întrebat:

La cate echipe de fotbal a jucat hagi si care sunt acelea

Răspuns Câştigător
| oBanană a răspuns:

Salut.
La tineret a jucat la Farul Constanta si Luceafarul Bucuresti.
Apoi a jucat la Farul Constanta(1982-'83), Sportul Studentesc('83-'87)apoi la Steaua('87-'90) Apoi la Real Madrid('90-'92) apoi la Brescia-antrenor Mircea Lucescu('92-'94) a urmat la FC Barcelona('94-'96) iar in final la Galatasaray('96-'2001).
A avut in total 513 aparitii si 237 de goluri!

3 răspunsuri:
| Radu15 explică:

O sa dau maine fundita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gheorghe Hagi a început să joace fotbal la vârsta de 10 ani, la Farul Constanța, echipă la care a și debutat în Divizia A, la 17 ani[1]. În cariera sa, Hagi a mai evoluat la Sportul Studențesc, Steaua București (cu care a câștigat trei titluri de campion al României, două Cupe și Supercupa Europei, în perioada 1987-1990), Real Madrid, Brescia, Barcelona și Galatasaray (patru titluri de campion al Turciei, o Cupă UEFA și o Supercupă a Europei)[1]. La echipa națională, Hagi a reușit să bifeze 125 de prezențe, cu 35 de goluri marcate[1].

| madagascar a răspuns:

Eu stiu de steaua, galatasaray, real madrid, echipa nationala, farul constanta