| anonim_4396 a întrebat:

La ce ora dorm cainii?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

La orice oră.

| Freya1 a răspuns:

Cand le e somn si de cate ori ii lasi in pace

| CleanHeart a răspuns:

Eu am 3 catelusi si dorm cam de amiaza si seara pe la 9, 10 pana dimineata in rest sunt niste dracusori happy

Răspuns utilizator avertizat
| biwltyad a răspuns:

Nu au ore fixe, dorm cand sunt obositi. Dar multi caini isi sincronizeaza "ceasul" cu al stapanilor, pentru ca poate primi mancare si atentie doar cand stapanul este treaz. Daca vrei sa faca si cainele tau asta, incearca sa il trezesti cand te trezesti tu, sa ii dai atunci mancare si sa il scoti afara sau sa te joci cu el daca stai la curte. Incearca sa il tii treaz pe perioade mai lungi ziua ca noaptea sa doarma, si nu ii oferi atentie (in sensul sa nu te joci cu el, fara sa il ignori) dupa ora de culcare.

| Ana1687 a răspuns:

Cand vor ei, adica asa este cainele meu.

| fuhiulian a răspuns:

Nu dețin l ore exacte cand dorm, le sta in instinct sa doarma.