| Kassandra1408 a întrebat:

Ma voi muta in Bucuresti intr-un apartament cu doua camere. Problema este ca avem gandaci! Proprietara nu a mai curatat apartamentul de ani buni, si ei misuna in nestire chiar prin bucatarie. Sunt mari, grasi si rosiatici. Ce pot folosi ca sa ii anihilez PERMANENT? sunt disperata.

9 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Eu iti recomand sa te interesezi de niste firme care se ocupa special cu anihilarea gandacilor.
Apoi ai mai putea cauta in farmacii diverse solutii pentru distrugerea parazitiilor, dar nu o sa ii omoare permanent.
Stii care e faza?
Gandaci ies de undeva.Sigur e pe undeva un loc, o crapatura in podea, o bucata de parchet deslipita etc.
Iar de acolo ies gandacii.
Eu tin minte ca mai demult aveam furnici in casa.Ieseau pe langa marginea parchetului.
Si stiu ca tata a desfacut tot parchetul si a dat cu spray anti paraziti, apoi l-a pus inapoi si am scapat de furnici.
Gandacii aia vin de undeva.Trebuie sa gasesti sursa.Dar se poate sa nu ai ustensilele necesare.
De aceea iti recomand sa gasesti niste specialisti in domeniul acesta.

| MMihai a răspuns:

Decis și mai este încă un alt insecticid care de vinde tot în fiole și care nu pute atât rău dar am uitat cu se numea.
Eu am cumpărat acum niște ani, din alea și decis, de la un magazin din / de lângă Piața Rosetti, care vinde chestii pentru plante și cu alea 2 am scăpat de gândaci.

| anutza a răspuns:

Gasesti in farmaciile veterinare insecticid la sticlute sau fiole (ex taifun), sunt foarte bune si nu vei mai avea probleme cu gandacii, de fapt vei avea, va trebui sa ii aduni de pe jos ca ii vei gasi morti.
Nu folosi spayuri dai banii degeaba
Si eu am avut gandaci ai mei erau mari, grasi si negri sad

Fundita happy

| Alëxąndŕą a răspuns:

Cheama un exterminator sau ia-ti insecticit
Cred ca vrei sa iti continui studile in Bucuresti
Si Wow ce gandaci
Ok sper ca ti-am fost de ajutor
Pa, pa

| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna!
O varianta mai non-conventionala ar fi sa chemi un exterminator si sa faca o deratizare completa in tot apartamentul, problema este ca trebuie sa cauiti unul.
La revedere!

| Aly28 a răspuns:

Te duci la petshop si intrebi daca au fiole pentru gandaci/insecte.si noi am avut gandaci multi si au functionat acele fiole.nu au miros si nu sunt toxice.si chiar functioneaza spre deosebire de spay-uri
succeshappy

Răspuns utilizator avertizat
| Gamers a răspuns:

Pai otrava dar dat fiind ca nu prea cred ca te pricepi cu otravurile ca orice om ar fi bine sa chemi un exterminator asta ar fi cea mai buna solutie deoarece tu inca nu te-ai mutat acolo si nu e nevoie de alte pregatiri iar faza sa scapi permanent de ei este asta chiar daca ai scapat de gandaci n-ai scapat si de ouale lor asa ca trebuie sa scapi si de alea iar odata ce te vei muta in apartament trebuie sa faci curat si sa nu lasi mancare in special paine pe masa sau pe alte lucruri ca vor reaparea.

| nicolae64 a răspuns:

Cheama deratizarea, risti sa te imbolnavesti...