| caryyyy1425 a întrebat:

MI-am luat 2 hamsteri pitici de iarna iar aseara au ajuns sa adoarmă in buzunarul meu...iar cand i-am atins iar unul dintre ei era ca si mort.dar dupa cateva secunde si-a revenit ..credeti ca are ceva?

Răspuns Câştigător
| veronique122003 a răspuns:

Nu. era doar somnoros. tu cum ai fi daca cineva te-ar trezi brusc? ei sunt sanatosi. sa ai grija de ei si sa iti traiasca!

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

A avut un somn foarte intens, stai linistit ca nu a patit nimic.

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu, nu are nimic, doar dormea foarte adânc.

| Kriss96 a răspuns:

Hamsterii sunt foarte somnorosi de felul lor. Ei mai mult dorm. Iar iarna intra in hibernare asa ca dorm chiar mai mult si foarte adanc.
Vei vedea ca nu o sa fie prea activi. Cand da caldura o sa vezi o imbunatatire in progranul lor de somn. Dar tot o sa doarma mare parte din zi. Ei sunt nocturni. Noaptea sunt activi, ziua dorm.
Oricum nu e nimic in neregula. Trebuia insa sa te documentezi inainte.

| KawaiiiPanda a răspuns:

Buna! Si eu am hamsteri pitici. Probabil dormea. Nu are nimic stai linistita. Mie mi-ar placea sa-mi doarma in buzunar..Sunt foarte activi ai mei laughing

| caryyyy1425 explică:

Multumesc mult!:-)☆★