| macabrePenguin a întrebat:

Mi-am luat ieri un pui de pisica. Are o luna si o saptamana si nu reusesc sa il fac sa manance. Aveti idee de ce? Sau stiti vreo modalitate prin care sa il fac sa manance?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Probabil dureaza un pic pana se acomodeaza cu noul camin si ii e oarecum frica sa manance. Incearca sa-i lasi pe unde sta el putin lapte sau eventual carne de pui fiarta sau un pliculet din acela cu mancare umeda pentru pui si poate o sa-l atraga mirosul si mananca pana la urma.

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

O sa manance cand i se face foame, pisicile nu mor de foame. Las-o sa se obisnuiasca si lasa-i mancare undeva, ceva usor si dupa ce se acomodeaza si isi gaseste locul va manca.

| Antonia797 a răspuns:

Depinde ce ii dai sa manance. Nu o sa vrea lapte ( toti pisoii pe care i-am avut au refuzat categoric laptele care nu era de la mama lor). Cel mai bine este sa ii cumperi hrana umeda pentru pisoi, este aproape imposibil sa refuze.