| ionpopescu1997 a întrebat:

astazi am gasit o pisica moarta in fantana, aseara m-am jucat cu ea, i-am dat sa manance si astazi cand sa iau apa era acolo moarta. aveti vreo idee cum sa dezinfectez apa ca stau si intr-o zona de asta mai naspa unde nu prea mai e nicio fantana pe o raza de 1 km, cineva mi-a spus ca cel mai bine ar fi sa indepartez apa si apoi sa pun niste var sau cloramina si vreo luna sa nu mai beau deloc apa din fantana. stiti vreo solutie si mai rapida pentru a dezinfecta apa, va rog mult sa ma ajutati...

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Da, bulgari de var nestins sau cloramina si scos apa, eventual de 2 ori si in cateva zile e buna apa. Normal se face asta periodic la orice fantana.

| ionpopescu1997 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Dar pentru baie as putea sa o mai folosesc pana o scot pe toata sau nici pentru asa ceva...mersi mult de ajutor

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru ionpopescu1997):

La wc poti folosi.