| Dlcc_Mihaitza_1993 a întrebat:

Mi-am luat pui Ciobanesc German as vrea sa ma ajutati si pe mine as vrea sa stiu si eu cati bani ma costa sa bag in el ca sa stiu

6 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Pana termina cu vaccinurile si tot ce trebuie sa-i iei cam 600-700lei. La maturitate cam 300lei/luna.
Daca ii dai hrana de 30lei/sac 16kg atunci 100lei iti ajunge, dar nici caine frumos si sanatos nu o sa ai. Daca vrei sa creasca frumos, armonios si sanatos dai hrana superpremium e cam 250lei sacul, depinde de firma. A mea(amstaff-5luni) primeste pro plan puppy si dau pe luna 230lei/sac 14kg, acum depinde doar de tine cum vrei sa-l cresti, dar o data ce ti-ai luat caine te-ai gandit si la intretinerea lui care nu e chiar asa de mica.

| viotedy a răspuns:

Vaccinuri de vreo 200 lei, in primul an+lesa, zgarda, hrana... fara numar, fara numar.

| Dlcc_Mihaitza_1993 explică (pentru viotedy):

Vacciunurile le are tot eu voiam sa stiu cat trebuie sa dau pe hrana si vitaminee ca sa poate sa se dezvolte... happy

| viotedy a răspuns (pentru Dlcc_Mihaitza_1993):

Nu trebuie sa-l indopi cu vitamine pastile.doar calciu ii dai.dar si ala si-lpoate lua foarte bine de exemplu daca-i faci gris cu lapte din cand in cand.vitamine isi ia din ficat de vita fiert, taiat bucatele. miscare multa si se dezvolta excelent.nu te axa prea mult pe granule si conserve ca-s numai chimicale.da-i si mancare gatita. si orez fiert in zeama de carne.

| Dlcc_Mihaitza_1993 explică (pentru viotedy):

Inca nu i-am dat vitamine, daca mi-ai zice uh ce calciu sa-i iau de unde si cat costa...

| viotedy a răspuns (pentru Dlcc_Mihaitza_1993):

Calciu Lavet, 15 lei cutia, de la farmacia veterinara.