| AndreeaLauraCarmen a întrebat:

Am un ciobanesc german si nu stiu cum sa il dresez puteti sa ma ajutati?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| z0r3Ns3n a răspuns:

Putina bataie si santaj cu mancare.

| Pyromaniac a răspuns:

Exersezi zilnic cu el si cand face ce trebuie ii dai ceva de mancare. De exemplu cand ii spui sezi il faci sa stea in pozitia aia si ii dai ceva de mancare. Faci asta in fiecare zi pana cand se prinde ca la comanda sezi sa stea jos. Facand la fel cu oricare alta comanda (ex: sezi, sari, latra, etc.). Sper ca te-am ajutat!

| AndreeaLauraCarmen explică:

Vreau sa stiu ce lucruri sa il dresez

| WhatABeautifulDay a răspuns (pentru AndreeaLauraCarmen):

Daca nu ai nevoie ca el sa stie comenzi atunci de ce te deranjezi sa iti pierzi timpul invatandu-l lucruri inutile?