| Smileee607 a întrebat:

Mi-am propus ca in vara asta sa citesc macar o carte. Ce imi puteti recomanda (apropo trec a saptea). NU vreau ceva gen morometii, la medeleni sau ciresarii (ceva scris de un autor strain).
funda

21 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Eu zic sa citesti maitreyi nu o sa regreti.mai ales aca ai fost dezamagita in dragoste.sad e suuuuuper.dar este tristasad fundita micaaaaaaa?sad

| Daria a răspuns:

Uite,iti recomand o carte minunata pe care am citit-o eu de curand:Floare-de-Zapada si evantaiul secret de Lisa See. Uite ceva despre carte aici:http://koreafilm.ro/......et-17949/.
Mai este una superba:Panza de paianjen de Cella Serghi; cartile din seria Gossip girl,sunt destul de interesante-despre viata luxoasa a unor adolescenti de bani gata,petreceri, intrigi, glamour etc):http://www.nemira.ro/cautare/gossip-girl.Sa te uiti si la serial, e foarte tare.:x.Inca o carte super e Micutele mincinoase de Sara Shepard, e plina de mister:http://sabinna.wordpress.com/......hepard/.La fel,este si serial care e minunat.:x
Vizionare si lectura placuta,sa imi zici daca mai vrei carti si seriale ca mai stiu cateva dragute.:)
P.S:Sa le citesti si sa te uiti la toate, crede-ma, merita.
Sa ai o vara minunata!:-*

| king4aday a răspuns:

Nu stiu ce genuri iti plac. Mie imi plac cartile lui Jared Diamond, Stephen King, Dean R. Koontz, Nietzsche, Clive Barker, Lev Tolstoi, Arthur C. Clarke.

| Anonima568 a răspuns:

Cartile din seria " Amurg ", macar una, crede-ma, nu ai ce sa pierzi
si daca vrei colectia uite http://www.librarie.net/......ori-carti- eu de aici mi-am luat-o si mi-a placut la nebunie

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Laleaua neagra - Dumas
Imparatul mustelor - William Golding
De veghe in lanul de secara - Salinger
Marile sperante - Dickens
Aventurile lui Tom Sawyer - Mark Twain

| Sicmao a răspuns:

Pentru varsta ta poti incerca seria Harry Potter.

| Alessandro a răspuns:

Bună.
Citește John Saul. Sunt demențiale cărțile lui, thriller și aventură.
Nu cred că le găsești prin magazine, dar comandă-le pe net.
Pa-pa.

| Smileee607 explică:

Ceva care sa ma atraga

| ralucutza_6101 a răspuns:

Nustiu incearca volumele din Cei trei muschetari sau Dupa 20 de ani, sunt scrise de un autor strain si sunt niste carti bune mi-au placut, am citit fiecare volum.

| StayStrong a răspuns:

Ce zici de Mizerabilli de Victor Hugo? cartea are 3 volume dar autorul scrie genial.
o alta carte foarte tare este La Rascruce De Vanturi de Emily Bronte.
incearca... sunt niste carti extraordinare. si apropo, si eu trec a 7a happy

| AlllExAnDrA_8337 a răspuns:

Pai daca iti plac cartile gen fantasy-romance poti citi Evermore, seria Amurg, Jurnalele Vampirilor(eu le-am citit pe toate si mi-au placut ff mult). Sper sa iti fie de ajutor!

| Otilikaa a răspuns:

Citeste adolestentul miop cred ca iti va placea.xD sunt momente hazlii si de dragoste e interesantt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei ceva care sa te ajute la scoala sau ceva diferit care sa te atraga?

| sorynm a răspuns:

Carti de Jules Verne, oricare ar fi acelea.

| helenwolf a răspuns:

Doamne fereste! Operele astea le citesti pentru ca iti trebuie la scoalalaughing tie iti trebuie ceva ce sa iti placa si sa fie o lectura usoara. daca iti place fictiunea poti alege seriile twilight si jurnalele vampirilor. poti sa citesti cei trei muschetari sau contele de monte cristo. o carte buna si amuzanta este romanul adolescentului miop de mircea eliade. mie una mi-a placuthappy invitatie la vals de mihail drumes este tot o carte faina. e o drama, dar foarte frumoasa povestea in sine. mai cauta pe forumuri pareri despre carti pentru adolescentihappy:* eu mi-am dat silinta sa iti spun cam ce ti-ar placeahappy dar gusturile diferahappy fundita:X

| Ginny a răspuns:

De acord cu Sicmao; garantat n-o sa le mai lasi din mana. Eu sunt a 7a, le-am citit pe toate 7 (da, 7!), am vazut filmele mai putin pe al 7-lea partea a 2a (imposibil sa nu fi auzit) si chiar daca n-am jucat jocurile sunt un mare fan P.S. 1.imaginea pe care o am e preferata mea 2.nu pretind fundita 3. da! sunt de fapt o fata!

| Dudah a răspuns:

Depinde de ce persoana esti si ce tip de carti citesti,
Citeste "Ciresarii", e pentru varsta ta. daca iti place literatura "hothica", citeste "Jurnalele vampirilor". sau orice alte cărți scrise de Anne Rice!winking

funda?

| roooxy_5474 a răspuns:

De veghe in lanul de secara
prep
fata fantama de sophie kinsella
interviu cu un vampir
dragoste si matematica
fauritorul de vranghii
blonde de milioane
studenta la seral
LA RASCRUCE DE VANTURI ...cred ca ai de unde alege

| bluky a răspuns:

E interesanta ''Contele de Monte Cristo'' de Alexandre Dumas

| rox_7570 a răspuns:

Iti recomand cel mai bine sa citesti,, singur pe lume"de Hector Malot...credema ca am cit-o si eu si e supper! Daca nu poti citii,, Print si cersetor " de Mark Twoain...is supper, sper sati fiu de foloswinking:X

| cutesquirrel20 a răspuns:

Calatoriile lui Gulliver
Twilight