| cocosnucifera a întrebat:

Motanul meu are o rana destul de mare pe piciorul din fata. Nu stiu daca i-a afectat si osul, Zona este umflata. (s-o fi prins intr-un gard sau a muscat-o un caine nu stiu) Nu prea as vrea sa ma duc la veterinar, Deci intrebarea mea este cu ce sa-l dau pe rana?

Răspuns Câştigător
| PitikBhaa a răspuns:

Du-te repede cu el la veterinar. ei iti vor da sfaturi bune si te vor ajuta cat pot de mult.

3 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Poi v-ati gandit ca poate nu isi permite? Eu zic sa ii cureti rana cu apa sau ceai ceva si apoi sa pui un bandaj. Desi cei doi au dreptate ca trebuie dus la vet dar daca nu vrei\poti.

| cocosnucifera explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! Va anunt ca l-am dus la veterinar. Rana a capatat-o de la o bataie cu alt motan. I-a ramas gheara acolo si s-a infectat, a facut un granulom care s-a spart. Plaga este destul de urata (nu i-a ajuns la os dar i se vede muschiul) Tocmai m-am intors de la vet (Cabinet Veterinar Sun Cris Vet), unde l-am lasat pentru a i se face o incizie(ca sa il curete) apoi sa-l coase. O sa ma usture pretul, dar vreau sa se faca bine.

Va multumesc pentru raspunsuri! Va ofer puncte si ii dau fundita lui @Larysuka pentru ca a raspuns prima.

| dcm4ever a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te duci la veterinar...
Nu mai sta asa...
Succes!