| julz a întrebat:

Nu cred ca ar fi vreo problema de acomodare, avand in vedere ca se tine numai dupa mine prin casa, insa de cand am luat-o (acum vreo 3 zile) miorlaie incontinuu si nu stiu ce sa-i fac. Am fost cu ea la veterinar si mi-a spus ca nu are nimic in afara de paraziti, insa e prea mica pentru a fi vaccinata si deparazitata ( are doar doua luni).
De asemenea am observat ca respira un pic cam greu, iar cand miorlaie uneori raguseste.
Ce ar trebui sa fac? Sa incerc sa merg si la alt veterinar si sa-i faca o radiografie si sa o consulte mai detaliat?
Mentionez ca i-am dat Purina Pro Plan kitten si nu prea a vrut sa manance, nici Royal canin la plic decat foarte putin, branzica nu. apa asa si asa, lapte la fel, insa a mancat carnita de vita la gratar si pilaf cu pui.
Astept raspuns. Va multumesc mult!

3 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Trebuie deparazitata. Mai du-te si la un alt veterinar cere-i o pastila de deparazitare si mai sunt si niste pastilute foarte bune de burtica. Poti de asemenea sa ii iei si o lesa e si antipurici si de deparazitare. Carnita le place foarte mult dar nu ii da cruda doar fripta sau fiarta. Exista pisicute carora le plac maslinele poti incerca. Sa-ti traiasca.

| justfreelove a răspuns:

Ti-as recomanda sa te joci cu ea, dar am o intrebare la tine : Comportamentul ei a inceput de cand i-ai dat vita la gratar si pilaf cu pui? Vezi tu mancarea pentru pisici pentru ele are un gust oribil, iar gratarul e o delicatesa asa ca ti-ai facut-o cu mana ta big grin
Comportamentul ei : se plimba dupa tine si miorlaie e felul ei de a spune ca vrea mancare.

| julz explică:

Justfreelove - Ea din prima zi a cam refuzat sa manance mancare de pisici.Probabil cat a stat cu mama ei si stapana mamei a fost invatata cu mancare gatita, nu stiu... Miorlaitul nu stiu sigur ce sa zic. Daca e din cauza ca ii este foame ori din cauza parazitilor intestinali. Azi cand am fost cu ea la veterinar i-a gasit si raie auriculara si am ramas un pic socata.Ma asteptam ca o pisicuta tinuta in apartament(asa mi s-a zis) sa nu aibe asa ceva, dar cine stie. de azi am inceput tratamentul pentru raia auriculara si urmeaza sa ma mai duc peste 2 zile la veterinar cu ea. Totusi o sa incerc sa merg si in alta parte sa vad care e problema cu respiratia.
Ps: am impresia ca e si cam rasfatata big grin