| Cyp12 a întrebat:

Nu gasesc pisica in apartament...am 3 camere o bucatarie o camara 2 bai ...strig pis pis pis dar nu vine. Am cautat-o peste tot...

Răspuns Câştigător
| marie2001 a răspuns:

Poate a iesit pe geam. indiferent la c etaj esti pisicile cad mereu in picioare.
stiu asta din propria-mi experienta

10 răspunsuri:
| Fantoma_1807 a răspuns:

Daca esti sigur ca nu avea pe unde iesi sigur este in casa, este ascunsa pe undeva pentru a trindavi in liniste, este tipic pisicilor, nu vor veni niciodata cind sint chemate cu pis, pis. Daca are un nume strig/o pe nume. De pilda a mea se ascunde in sifonier, in debara, oriunde este mai izolat si poate dormi linistita, pot s/o strig si o zi intreaga se face ca nu ma aude, dar daca ii este foame cind o strig miti imediat apare unde a fost ascunsa ea stie, asa ca las/o in pace.

| mgtow a răspuns:

Daca stai la parter poate a iesit pe geam daca nu atunci s-a ascuns undeva si doarme.

| Cyp12 explică (pentru mgtow):

Am gasit-o. Statea pe pervazul geamului si se uita afara. Mersi pentru ajutor.

| NoChanceForUs a răspuns:

Mi-am pierdut capul, repede TUP, ce să fac!? Dau fundă.

| RalucutzaFarmer a răspuns:

Poate doarme pe undeva sau poate a luat-o frun vecin

| nyko06 a răspuns:

Poate s-a ascuns peundeva, sub pat in ceva dulap sigur trebuie sa fie prin casa.

| AnonymousSs a răspuns:

Poate a cazut pe geam

| PufoseniaDF a răspuns:

Sincer fara suparare dar e prea ridicola intrebarea ta...eu mi-am pierdut motanelul de multe ori...
Dar l-am gasit usor...

| CamyMe a răspuns:

Buna. Si eu am 2 motani si un catel. Unul din motanii mei mi-a mai facut asa, sa doarma pe undeva ascuns bine si eu sa-l caut si sa-l strig dar degeaba, el nu se sinchisea sa vina. Si sincer m-am speriat de fiecare data, mai ales ca stau la et 9 si acum 10 ani mi-a sarit o pisica de la etaj(s-a intors dupa 2 zile-cred ca sarise intr-un copac). Deci vorba celui de mai sus, daca nu are posibilitatea sa iasa pe geam, sigur doarme pe undeva. Anunta-ne cand o gasesti.

| Cyp12 explică (pentru CamyMe):

Am gasit-o. Statea pe pervaz si se uita afara in sufragerie.