| MonsterBunny a întrebat:

Nu ma pot decide intre Coker spaniel si Beagle. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Anonimanonimus677 a răspuns:

Eu as alege Beagle deoarece este un caine dragut, afectuos si inteligenthappyeste adevarat ca trebuie dresat si trebuie sa petreci mult timp cu el deoarece e caine de haita si nu-i place sa sta singur dar sunt sigura ca te vei descurca daca iti iei unul.Eu as alege Beagle deoarece Cokerul e greu de intretinut deoarece trebuie sa-l speli(bine ca Beaglelul il poti spala), sa-l piepteni, sa-l tunzi si alte cele...parerea mea dar avand in vedere ca nu iti cumperi catelus trebuie sa alegi dupa preferintele talehappyparerile mele sunt numai ca sa te pot ajuta putin. Sper ca ti-am fost de ajutor si sper sa fi fericita alaturi de catelusul tau(oricare rasa ai alege)winking

17 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

AL3xzz Nu e adevarat. Si eu am Cocker si sunt foarte destepti.happy Beagle-ul latra foarte mult, deci ai grija sa nu se supere vecinii tai. Mie imi plac amndoua rasele, dar eu avand Cocker, iti spun ca sunt foarte destepti.

| JammyBrooks a răspuns:

Coker.pentru ca beagle e insuportabil sapa latra(mai mult urla ragusit)sare, noaptea nu doarme rastoarna tot s face ca cresterea lui sa fie imposibila... daca e dresat cumsecade de un profesionist in begle este ok.

| Icar25 a răspuns:

Cainilor din rasa Beagle le place sa alerge, sa sape gropi, au blana scurta. Cei din rasa koker au blana mai lunguta si sunt mult mai lenesi.

| bogdy_7709 a răspuns:

Din nefericire eu am si beagle si cocker. beaglelu e asa de afectos cockeru e mai "rece" beaglelu latra la orcie zgomot la cockeru e mai linistit beaglelu e mai prietenos cu alti caini iar cockeru e putin mai agresiv. ce sa zic, ei stau in tarcurile lor si dorm afara sunt rezistenti
P.S= daca nu ii dresezi de mici cand le vei da drumu nu se vor intoarce succes eu iti recomand beagle succes

| Anonimanonimus677 a răspuns:

Eu as alege Beagle deoarece este un caine dragut, afectuos si inteligenthappyeste adevarat ca trebuie dresat si trebuie sa petreci mult timp cu el deoarece e caine de haita si nu-i place sa stea* singur dar sunt sigura ca te vei descurca daca iti iei unul.Eu as alege Beagle deoarece Cokerul e greu de intretinut ca trebuie sa-l speli(bine capoti spala si Beagleul)*, sa-l piepteni, sa-l tunzi si alte cele...parerea mea dar avand in vedere ca tu* iti cumperi catelus trebuie sa alegi dupa preferintele talehappyparerile mele sunt numai ca sa te pot ajuta putin. Sper ca ti-am fost de ajutor si sper sa fi fericita alaturi de catelusul tau(oricare rasa ai alege)winking(l-am mai scris odata deoarece am cam facut greseli de scrierebig grin)

| Anonimanonimus677 a răspuns:

Multumesc mult pentru fundita!happyesti o scumpa

| MonsterBunny explică (pentru Anonimanonimus677):

N-ai pentru ce. Si tu la felkiss

| Biaix a răspuns:

Pai eu pot sa zis ca amandoi sunt frumosi.Dar cainele Beagle este foarte scup si jucaus.In schimb Coker-ul este mai prostut si nu invata asa repede comenzile de a sede, de a se rostogolii etc.Fie ca el are urechile foarte lungi nu prea conteaza.Ei sunt si foarte bolnaviciosi. Trebuie sa stea in casa.Si au nevoie de foarte multa atentie.In rest Beagle este un caine cuminte frumos si invata repede.Eu votez pentru Beagle.Bafta.

| ReviRocsy a răspuns:

Mie imi place mai mult Coker Spanielhappy

| eandopuncttk a răspuns:

Coker-ii sunt deosebiti ca au urechile imense.
dar beagle sunt cei mai scumpei catei.
asa ca... beagle happy

| JustMe47 a răspuns:

Sunt frumosi amandoi, dar Cokerul e mult mai greu de ingrijit ( ca are blana mare si...) Iar beagle e super tare, dar nu e caine de apartament.

| MonsterBunny explică (pentru JustMe47):

Atunci e bine ca eu stau la tara :-)

| Bogdan1212 a răspuns:

Coker am si eu si stau la tara si ii trebuie mult spatiu de joaca trebuie mereu sa ai grija de el si cand vrea sa se joace treuie sa o faci ca dupa incepe sa alerge prin casa

| YoOYoO a răspuns:

Sal'tare!
Pai, daca stai la casa, ambele rase sunt foarte bune. Si nu e adevarat ca [,] coker-ul e lenes, e chiar un caine de vanatoare! Dar eu as alege un beagle pentru ca este mai usor de intretinut, sociabil si te face sa fi cu zambetul pe buze mereuhappy
Eu una am avut un boxer si vreau sa spun ca este unul din cei mai buni caini, perfecti pentru familie, dar si pentru aparare, numai ca este rasa cea mai predispusa la cancer.
Abracadabrabye!

| irinusca264 a răspuns:

Beagle fara indoiala am si eu si sunt cei mai frumosi si dragastosi.

| aL3xzz a răspuns:

Coker e cel mai tampit caine straight face

| Deliutzz a răspuns:

Buna! Eu as alege cocker Spaniel deoarece sunt mult mai receptivi și adora sa își vadă stăpânul fericit. Cu Beagle-ul e mai dificil, deaorece poate ajunge foarte repede in stare de obezitate, fiind predispus la boli ale inimii si ficatului. In schimb, cocker spaniel e un câine foarte jucăuș, și chiar dacă trebuie să-l piepteni, ceea ce nu e dificil deloc, va creste sănătos și va trai ani buni! Sper ca te-am ajutat!