| Valentin0404 a întrebat:

Nu știu dacă asta este categoria bună, dar o sa incerc oricum.
Am pus ouale in clocitoare acum 30 de zile(curcă). Puiul se aude ciocănind de aproximativ o zi, dar nu reușește să spargă. As putea face ceva?

Răspuns Câştigător
| Cksihja a răspuns:

Din ce ai spus acesta nu a făcut încă gaura deci așteaptă să dea gaura și să iasă singur dacă a făcut gaura și nu poate ieși îl poți ajuta dar cu grijă.

1 răspuns:
| assasin97 a răspuns:

Lasă.i sa iasă singuri. Daca marea majoritate a puilor au ieșit dar ai ramas cu câteva ouă care nu au ieșit, după o perioadă de 2-3 zile, poți sparge ouăle sa vezi daca puii au murit sau nu înăuntru.