| vivalavida a întrebat:

Oare s-a mutat steaua la buzau? daca da oare sa va numi tot steaua bucuresti sau isi va schimba numele in steaua buzau? lol

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu este nimic batut in cuie. Este adevarat ca Steaua a depus 2 dosare de licenta pentru sezonul urmator, unul pentru stadionul Ghencea si unul pentru stadionul din Buzau, ambele aprobate. A facut asta pentru cazul ca Becali nu o sa se inteleaga cu MApN in privinta chiriei pentru Ghencea.
Sigur nu isi va schimba numele, nu are nici o legatura cu locul unde isi va disputa meciurile de acasa, vezi si cazul lui U Craiova, care a jucat la Turnu Severin.
Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| no.name a răspuns:

Inca nu se stie nimic sigur in privinta asta, tot ce stiu e ca steaua este inca la bucuresti, in ghencea. Cat desprea "steaua buzau" nici nu cred ca poate fi vorba. Daca totusi nu o sa mai fie in capitala se va numi simplu Steaua, dar in niciun caz buzau