| marianjack a întrebat:

Pe la ce varsta se poate imperechia un catea (yorkshire terrier)? dau fundita

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

M-am interesat si eu acum pe forumurile de specialitate, dar parerile sunt impartite. Una din ele este ca se poate imperechea dupa cel de-al III-lea ciclu de calduri. Adica dupa varsta de 2 ani.De obicei primele calduri sunt pe la 6 luni.

3 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Chiar daca atinge maturitatea sexuala intre 6 si 9 luni si tot atunci intra in calduri pentru prima data, varsta minima pentru imperechere la catele este de 2 ani.

| danaalexa a răspuns:

De la 8 luni in colo

| Dyya_1494 a răspuns:

Un caine de rasa yorkshire terrier se imperecheaza foarte greau... dar eu stiu ca maturitatea sexuala la catele este de la 8 luni