| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care au catei, de cate ori ii plimbati si cam la ce ore I don't know

Răspuns Câştigător
| MariaChrii a răspuns:

Dimineata(7-7:30)apoi pe la 10 (daca mai are nev dar e biine sa il scoti sa mai ia o gura de aer) apoi pe la14 (pentru orice eventualitate)si seara pe la 18-19 (sa tina pana maine diminata, adica sa nu ai oarece surprize dimineata)laughing

| anonim_4396 explică (pentru MariaChrii):

Frumos program laughing.

12 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Eu sunt de parere ca trebuie dus prima oara din noua zi de dimineata.
Eu ma trezesc la 7 dimineata si pe 8 ii duc afara, le dau sa manance, sa bea apa astept 20 de minute iar apoi ii duc.
Ii plimb / las sa se joace cam jumatate de ora - o ora.
Ii mai scot din nou dupa masa pe la ora 13-14, pe la ora 18 si ultima oara pe la ora 22 - 23.
Cateii mei nu se cer afara, si nici nu fac in casa.
Avem un nou membru de o saptamana care nu se cere si tine in el pana este dus afara.
Este bine daca astepti 15-20 de minute daca au mancat pana sa ii duci afara, deoarece nu face bine la stomac sa inceapa sa isi consume energia jucandu-se imediat dupa ce au mancat.
Asta este una din cauzele pentru care dog germanul moare atat de tanar (6 ani).
Succes si O zi placuta! happy

| Pufarinee a răspuns:

Eu imi plimb catelusa la 7 dimineata, la 13 dupa amiaza si la 18 seara adica de trei ori... Sper ca te-am ajutat.Succes:X

| BiaBubulina a răspuns:

Pai eu nu prea o plimb pe catelusa mea pentru ca sar cainii pe ea si e destul de micuta..am un bichon.Eu o scot seara pe la 10 cand nici naibii nu e si alerga libera, cand baga tata masina in curte.Iar iarna, o las sa se joace in curte.

| Mirunaaaa a răspuns:

Pai,am un labrador si il plimb 10 minute dimineata cand ma trezesc si pe la 6 o duc afara 1 ora jumate -2. >:d

| sellyz a răspuns:

1 ora pe zi

| Kiddadx a răspuns:

Acum depide... Am canich, si il scot afara cam de 4/5 ori pe zi.

| unwestie a răspuns:

Cind e micut scoate-l de 2 in 2 ore afara.si daca vrei sa il inveti sa faca caca si pipi(scuze) dai recompensa cind face (stii tu ce) dar cind e mare scoate-l cum a zis meimeipinguinul

| Faberlic a răspuns:

Il scoti de mai multe ori afara daca doar la asta se reduce ziua ta. happy Totusi sa nu exageram. De trei ori pe zi daca este scos afara este ok. Dar mare atentie sa fie lasat sa si alerge, nu doar pentru nevoiele sale fizice. Mai ales daca este un catel mai mare are nevoie de mai multa miscare.

| ananastasa a răspuns:

De doua ori.
1. Dimineta devreme, cand ma trezesc
2. Dupa-amiaza spre seara, sa nu-l bata soarele-n caphappy

| PiTiCDoUaPuNcTeIcS a răspuns:

Dimineata pe la orele 9-10 si seara la orele 7-8 fiindca atunci este racoare

| MinniepUnk a răspuns:

Buna! Am un Golden Rettriever de 1 luna! Acum este mica, dar de obicei o scot o data pe zi, seara pe la 21-22.Dar eu o tin afara!