| felixfelixfelix a întrebat:

Perusii mananca sare ca a meu mai mananca din chestia aia cu sare si nu ot sa il opresc.

VA ROG INTREEBARE URGENTA VE ROG SA IMI RASPUNDETI CAT MAI REPEDE

Răspuns Câştigător
| vladutik a răspuns:

Nuuuuu ii mai da sare k ti-a murii sare deloc la perusi nici macar pufuleti
lui i place sarea dar i face rau

3 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Daca un perus mananca sare sau zahar se imbolnavesc rapid.Asa ca ai grija ce faci nu i duce in bucatarie.
Dale drumu prin alta camera sau la balcon.

| Titanos a răspuns:

Daca te referi la piatra aia este ok le ascute ciocul

Daca te referi la nisipul ala il mananca pentru digestie.
Funda?

| Motanul239 a răspuns:

Daca vorbesti despre chestia aia solida alba(osul de sepie)nu te speria ca il musca doar pentru a-si tocii ciocul ca altfel creste prea mult si nu mai pot sa manance...si sarea intr-adevar le place da nu le face prea bine. Osul nu este asa sarat asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji