| Chocolate28 a întrebat:

Perusul meu are o luna jumate cind o sa-l pot invata sa vorbeasca?
fundita*

Răspuns Câştigător
| adelinna21 a răspuns:

Este inca mic.in primul rand sa nu ii ei companie.pentru ca nu va mai vorbii.incepe prin a repeta un cunavt usor de multe ori.de exemplu"unu"..si apoi cu timpu ii dai ce cuvinte vrei tu.dar trebuie sa repeti mult cu el.sa ii vorbesti

1 răspuns:
| SILVIU_7524 a răspuns:

Pai trebuie sa vorbesti mult de tot cu el si sa repeti cuvintele pe care vrei sa le invete mereu cu el.Al meu are 1 an si vorbeste.Intreaba ce faci spune steaua etc etc. funda?