| sweetygirl_4263 a întrebat:

Perusul meu nu mai este activ cum era inainte, acum e fara energie si mereu sta ca si cum ar fi o minge de pene.nu prea mai mananca. e cumva pe moarte?
va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Vorbeste cu el,acopera-i colivia cu un prosop(dar sa aiba aer)caci poate ii este somn,asa mai face si al meu,si cand pori mai du-l la veterinar,bine ar fi cat mai rapid,vezi poate ii este frig,ei cand isi zburlesc penele inseamna ca isi pastraza caldura corporala, pentru a le fi cald, succes!

| Nicky06 a răspuns:

Eu cred ca raducu si petruta au dreptate...du-l la veterinar si o sa fie bine.

| Raducu1 a răspuns:

Da,pot.Cu o solutie simpla.Du-l la veterinar! Nu inseamna neaparat ca e pe moarte, dar ceva are!

| petruta a răspuns:

Cred ca are dreptate raducu mai bine dul la veterinar si k totul e bine