| paingikse a întrebat:

Pisica mea este gravidă de cam 2 luni si de ieri a început sa-i curgă sînge din ....vagin (nu stiu cum se spune la pisici) ieri curgea cîte puțin dar azi ă început tot mai mult si mai mult
As vrea să stiu cauzele singerarii si ce ar trebui sa fac!
Rog seriozitate!

1 răspuns:
| alin131 a răspuns:

Mai, o sa fete in curand... Gestatie la pisica este de 8-9 saptamani, deci in curand va fata.

Daca a inceput sa caute culcus o sa fete undeva intr-uncolt la caldura si unde nu o sa o vezi...

Daca nu te pricepi sa tragi de placenta si sa o ajuti lasa-o in pace ca fata singura...