| Gdeni a întrebat:

Pisica mea va avea pui! nu am planuit asta! ce sa fac cu puii ei? ma dare sufletul sa ii arunc... asa cum zice o vecina! puteti sa imi spuneti ce sa facu cu ei? mie mila sa ii dau afara si sa ii las sa moara asa de frig. ma ajutati cu un sfat? :|:|:| si poate si cu cineva care vrea pui. e si de rasa e metispersana arata cam asa am gasit o poza pe net (http://www.animale.ro/forum/showthread.php? 64920-Motan-metis-persan)

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Du-i la țară, întreabă prin jurul tău dacă vrea cineva pui de pisică, etc.
Pa, pa.

| Gdeni explică (pentru Legiuitoarea):

Ohoooo n-am innebunit inca
tataie omoara pisicile! straight face trist dar adevarat.

| mgtow a răspuns:

Eu as lua unu daca nu as pleca de acasa numai ca nu imi permit mai ales conteaza orasul unde locuiesti. Le duci la gradina zoologica.

| Gdeni explică (pentru mgtow):

Stau in Ploiesti u de unde esti k til aduc acasa rolling on the floor numai sa stiu ca puii pisicutei mele sunt in siguranta tongue

| mgtow a răspuns:

Brasov dar eu plec pe camion si nu ramane nimeni ca sa aiba grija de ei, daca eram pensionar ma multumeam cu unu.

| Konata a răspuns:

Buna!
Poti sa incerci sa-i vinzi pe un site de vanzare de animale domestice. ( cum ar fi: http://www.eanimale.ro/anunturi/caini/vanzari/ ). Poti sa cauti o familie\fata\baiat( oricine) care vrea un catel ( indiferent daca stai la sat sau oras, dar ar fi mai usor la sat). Intreaba-ti prietenii daca vor un catelus. Ii poti duce la un adapost. Ii poti pastra.

Sper ca te-am ajutat :)

| Gdeni explică (pentru Konata):

Da u ai inteles ca e vba de pisica?rolling on the floor

| Konata a răspuns (pentru Gdeni):

Aaa, scuza-ma! Sunt cam obositaa laughing.Ai specificat dar nu am fost atenta. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Întreabă pă careva, poate e cineva care chiar are nevoie, nu-i arunca, îi păcat.
Te pup!

| Skia a răspuns:

Hehe. si eu sunt tot din Ploiesti. dar. vezi tu. am deja un motan, si nu cred ca ai mei mai vor unul. in plus trebuie sa astepti mai intai ca puii sa creasca putin. apoi ii poti da cuiva care vrea o pisica, poti sa dai anunt prin ziare sau oriunde, daca nu aveam unul poate iti luam eu un pui laughing) ghinion! bafta! funda?

| Gdeni explică (pentru Skia):

Mersi dar totusi trebuie sa ma apuc acum sa caut k daca stau pana ii fata mii arunca mama in cap

| Skia a răspuns (pentru Gdeni):

Umh,pai fa-o sa inteleaga ca sunt inca mici, nu poti sa ii dai de indata pur si simplu au nevoie de mama lor pentru a creste putin, si da asta ar insemna ca trebuie sa fii si responsabil/a pentru ei insa cred ca mama lor te va ajutawinking nu trebuie decat sa ii lasi sa creasca ...si sper ca mama ta sa inteleaga daca ii explici, pana mai cresc o sa dureze ceva deci nu ar fi bine sa pui chiar acum anuntul. cand se fac mai maricei imediat pui date despre ei si cine va vrea si o sa vada anuntul cautand pisici ii va lua /sau o sa ia unul. depinde cat de multi vor fi, asa am gasit si eu un catelus in ziar si acum face parte din familie pentru ca m-am indragostit imediat cum l-am vazut in anunt

| Serban_Anda_1998 a răspuns:

Hei Gdeni! ai putea sa-i vinzi sau sa-i dau cuiva dar sa ai grija ca puii a nu fie chinuiti...asta e parerea mea!