| anonim_4396 a întrebat:

Pisicile voastre sforăie? Pe a mea trebuie să o înghiontesc noaptea pentru că doarme lângă mine în pat şi mă trezeşte din somn de multe ori.Nu aş putea spune că sforăie tare,alţii ar zice că de abia se aude, doar că sunt eu mai sensibilă la zgomote.

34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am auzit in viata mea o pisica sa sforaie... laughing

| graworu a răspuns:

Pisicile au o fază de somn mai profundă, non-REM, în timpul căreia sunt complet relaxați. Acest lucru este atunci când este mai probabil să le auziți sforăind.

Dacă observi că prietenul tău felin sforăie din când în când, probabil nu este de ce să te preocupe. În mod similar, dacă pisica dvs. a sforăit întotdeauna și nu observați niciun alt semn de boală, este mai mult decât probabil că nu este o problema medicala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai tare sforăi tu ca și ea da nu ști tu

| Felissa13Eden a răspuns:

Pisica mea sforaie asa rau ca am impresia ca e pe moarte, partea buna e ca nu e la fel de deranjant cum e sforaitul cainelui.

| Sonia822 a răspuns:

Dar ea s-o plange pe undeva ca stapanii sforaie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Sonia822):

Dar oare stăpânii ei sforăie?

| Sonia822 a răspuns (pentru anonim_4396):

Haha. Cel puti unul laughing Daca nu sforaie, sigur se bese laughing

| RKBlue a răspuns:

Nu am stat sa ascult ce zgomote scoate pisica.
Sunt alergic la ea asa ca nu dorm noaptea in aceeasi camera cu ea (decat daca reuseste sa deschida vreo 4 usi in calea ei-uneori reuseste). Daca vine in camera stie sa nu urce in pat, asa ca nu ma deranjeaza.

| laSoledad a răspuns:

Da, si motanul meu sforaia usor. Si stranuta de mai multe ori consecutiv. A dat si un part la un moment dat.

| MihaelaDart a răspuns:

Ce varsta are pisica ta, conteaza si asta. Sforaitul apare si la o varsta inaintata, de putine ori apare cand pisica este tanara.
Al meu la 1 an si 5 luni nu sforaie deloc. In schimb cateaua in varsta de 8 ani ea imi sforaie pe timpul noptii si asa ca si tine, trebuie sa o intorc in alta pozitie sa nu mai imi sforaie. Iar al doilea caine pe care il am, la 1 an si 4 luni, la fel, nu sforaie mai deloc, doar daca este mort de oboseala atunci il mai aud fff putin desi dureaza putin zgomotul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Sonia822):

Ce multe ştii tu.....cred că din experienţă, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MihaelaDart):

2 ani şi jumătate are.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Daaa, a mea sforăie tare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Toarce, nu sforăie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BlackBriliant):

Nicio şansă. laughing

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

Este tanara. Oricum poate ca acest articol sa te ajute https://www.pet.veterinarul.ro/index.php/de-ce-pisica-mea-sforaie si poti sa mergi cu ea la un control la veterinar.

| Sonia822 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. De unde altfel. Daca i-ai rupt nasul, sforaie. Daca ai batut-o, daca i-ai dat vreo minge in fata, daca cineva din familie i-a dat vreun bocanc, da, poate avea probleme la piramida nazala si atunci sforaie. Bine ca nu vorbeste in somn. Ca sunt si care vorbesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MihaelaDart):

Am fost, nu are probleme.Cred că e din cauză că are nasul puţin cârn.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Sonia822):

Nu m-ai nimerit nici acum.Nu îmi maltratez pisica.Nu sunt bolnavă.

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci puneti dopuri in urechi sa nu o mai auzi big grin. Eh, asta e. nu ai ce sa-i faci in acest caz.

| Mosotti a răspuns:

Pisica ta toarce, nu sfoaraie

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu,nu toarce, sforăie. laughing

| Sonia822 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar n-am avut intentii d-astea. Cautam o cauza pentru problema ta. E nasol sa-ti strice somnul cu sforaitul. Asa, daca avea nasul ud si ti-l baga in ureche, era altceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Sonia822):

Eh,m-am obişnuit deja. Dacă o împing puţin de câteva ori îşi schimbă poziţia şi nu mai am treabă.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci aia e, pune-o sa doarma in alta camera. Dar cum stai cu parul ala prin casa?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu pot că miaună, nu stă singură în cameră.
Fac curat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Oare alţi stăpâni de pisici/câini ce crezi că fac? laughing

| DanielPH a răspuns:

Cand era mai mic si motanul meu sforaia, insa era de la fumat, baga un pachet pe zi, insa de vreun an de zile si-a revenit, s-a pus la casa lui cu pisica lui nea Titi a lui Avionu si a lasat prostiile. Munceste, face pe la casa cate ceva cand revine, se pune la masa, baga un dus si direct somn, ca dimineata pleaca sa prinda masina. Eu zic sa nu-i mai dai bani

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat sa miaune, pan la urma oboseste, nu face chiar ce vrea, voi prea faceti ce vor ele. Pai nu stiu ce fac dar lasa un par de nu se poate nici cu aspiratorul nu se ia de pe covor, intra in plamani.