| julz a întrebat:

Pisicuta mea este foarte jucausa si cam prea activa, astfel incearca sa-si gaseasca o jucarie din orice. Astazi cand gateam ea statea prin bucatarie cu mine, cand ma intors se juca cu un bulgare de pamant din ghiveci, se juca cu el si il rontaia (mentionez ca in acel ghiveci am si pietricele foarte mici). Si de odata a inceput sa se comporte ciudat ca si cum s-ar sufoca. N-am stiut ce sa-i fac. I-am dat niste apa, am mangaiat-o, am batut-o pe spate. Dupa vreo 10 minute si-a revenit, insa de atunci parca ar vomita, dar nu vomita, asa face. Sa fie oare de la vreo pietricica sau de la ghemotoacele de blana care incearca sa le scuipe? Va rog ajutati-ma cu un sfat, nu stiu ce sa fac. Am fost foarte des cu ea la doctor, ba s-o vaccinez, ba s-o deparazitez, ba a fost racita si a facut tratament cu antibiotic. Este destul de mica, are 4 luni, este angora turceasca, deci are blanita destul de maricica. Sa fac iar o vizita la veterinar, sau sa mai astept cateva zile? Sincer, m-am cam saturat de vizitele astea dese, dar orice pentru a fi bine pisicuta mea.

Răspuns Câştigător
| DemonicaMrx a răspuns:

Pai asta ar putea fii de la vreo pietricica sau de la ghemotoacele de par.si eu am 2 pisici pe suzuki si pe tania.deci daca vomita si mai continua 5 zile sa faca asa va trebui sa mergi cu ea la doctor.nu vei avea de ales.sigur va trebui peste 5 zile sa o duci daca continua asa.
succes! big grin
big grin

3 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Vad ca ai o pisicuta tare jucausa. Pisica vecinii mele se joaca i ea in continuu dar se mai opreste si mai doarme laughing.
Da cred ca e devina si pietricelele din acel ghiveci poate i-a intrat pe gat si o deranjeaza. Mai asteapta cateva zile(2, 3) si daca nu se face bine du-o la veterinar. Trebuie s-o mai aperi si tu si mai cearto cand face ceva gresit(cu joaca asta) ca asa se va juca in continuu si nu va vrea sa inceteze. Dar la acesta varsta frageda cred ca este destul de normal sa se joace happy!

| Cameliiia15 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un veterinar,e mai bine pentru ea,pentru ca nimeni nu stie sigur ce are, deci pentru orice eventualitate, da o fuga la veterinar mainetongue

| compaq15 a răspuns:

Si Cainele meu e jucaus.smug poate ii facem sa se cunoasca rolling on the floor