| CoconutLover2017 a întrebat:

Pot ciobanestii germani să fie foarte afectuoși? Caut un astfel de câine pentru o fata de 12-14 ani și mai important femela sau mascul?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Normal ca pot, femela banuiesc ca e mai afectiva

Răspuns utilizator avertizat
| Xaya a răspuns:

Orice caine este afectuos dar depinde de varsta lui. cel mai bine e sa ii iei un pui se va atasa foarte tare de ea. Masculii sunt cei mai afectuosi ar face orice pentru stapan

| Anngela a răspuns:

Masculii sunt mult mai afectuosi si sa il dai pui nu matur pentru ca la inceput nu va fi asa de bine ca ci nu o va cunoaste si nu stii cum va reactiona.