| Bișoc2000Elia a întrebat:

Pot sa-i au hamsterului si paste nefierte si ardei gras?
P.S: ardei gras o mica bucata si o pasta mica.

3 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Incearca fara paste, poate sa ii perforeze stomacul daca sunt nefierte si daca sunt fierte se poate inneca. Ce iti recomand si iti garantez ca ii va placea, fierbe un ou si da-i DOAR ALBUSUL fara galbenus, il mananca intr-o secunda laughing. O seara faina

| Kettolix a răspuns:

Pai hamsteru meu a mancat odata si sniskersu meu de langa cusca lui, l-a tras printre bare si a ros ambalaju dar nu a mancat mult din el. I-am dat de toate sa vad daca moare (poveste lunga) mai demult si e invincibil. Cred ca e foarte bine sa manance paste, decat pizza si unga prajita. Ce? Am uitat sa-i iau mancare.

| nCansu a răspuns:

Poti sa ii dai orice, in afara de citrice. Poate manca si ardei gras si si paste, dar vezi doar ce paste ii dai sa nu fie foarte lipicioase ca s-ar putea sa se innece. Daca vrei sa ii dai o pasta, sa fie fiarta, in niciun caz nefiarta, pentru ca atunci cand ii ajunge in gat si se intalneste cu saliva, se va umfla si se va bloca. Mai bine iai da o pasta fiarta doar sa o ungi mai intai cu putin ulei