| adiviscan a întrebat:

Pot tinea perusii afara in voliera iarna, cate grade este necesar pentru a supravietui, ca mincare trebuie sa le dau pe timp de iarna pentru a le spori rezistenta la frig?

2 răspunsuri:
| Giovanna a răspuns:

Papagalii sunt sensibili la frig si la curent sad iti recomand sa ii tii inauntru in casa, iti spun din proprie experienta ca si eu am avut multi papagali. Unul din ei a murit doar pentru ca am deschis putin geamul (in decembrie) ca sa aerisesc putin sad nu as mai repeta greseala, a racit la cap si a murit. Plus al meu a facut si ceva forma de pneumonie, abia l-am tratat, oricum raceala la cap i-a fost fatala crying(

| B27VIP a răspuns:

Http://www.zooland.ro/index.php?module=search&w=2&s=perusi
sper sa te ajute...sa auzim de bine!