| Pravat a întrebat:

Prietena mea cea mai buna a avut o pisica. Ea, cu timpul a crescut mult si si-a dorit alta. Nu avea unde sa o duca asa ca am ales ca sa se duca la bunicul meu pentru ca mama a vorbit cu el si si-ar dori tare mult o pisica pe care sa o tina in casa. Se pare ca s-a adaptat mai mult acolo, doar ca atunci cand venim noi la tara, ea fuge ca viteza vantului prin casa : se urca pe televizor, se duce sub perne si multe alte lucruri pe care nu toate pisicile le pot face. Ce pot sa fac? V-am zis, atunci cand o visitez parca ne jucam ratele si vanatorii : ea este vanatorul, iar eu ratusca. Va rog, ajutati-ma, v-as oferi si fundita dar nu stiu cum sa vo dau.

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna. Daca pisica e mai in varsta nu poti sa o mai faci sa fie blanda. E sperioasa si sa stii ca e bine daca e asa pentru ca in acest fel nu o poate prinde nimeni.

Singurul lucru pe care poti sa faci e sa o ademenesti cu mancare (cate o bucatica de carnita). Las-o sa vina la tine, da-i bucatica de carnita si mangai-o. Ai grija doar sa nu te alegi cu o muscatura sau zgarietura.

**********************
Pentru a adauga fundite trebuie sa pui mouse-ul in dreptul celui care a comentat si iti va aparea in coltul din dreapta jos a comentariului o fundita gri. Da click pe ea si ai ales castigatorul.

3 răspunsuri:
| кא๔ a răspuns:

Stii multi oameni spun ca pisicile sunt proaste. Ii contrrazic pisicile sunt foarte destepte. Mai destepte decat omul. Normal ca pisica fuge cand veniti voi deoarece prietena ta s`a plictisit de ea si a tratat`o cu indiferenta. Animalul a simtit si normal ca nu stie ce sa faca cand o vende. Nu e logic? Gandestte putin daca tu ai fi o pisica si te`ar da stapanul altcuiva pentru ca s`a [lictisit de tine? Cand ai vedea dupa aceea fostul stapan cum te`ai simti? Nu cumva ai face ca toate cele si te`ai ascunde sau te`ai sui undeva la inaltime? Gandeste-te putin este normal.
Apropo funda se da in feleul urmator:
Atunci cand primesti raspunsuri la o intrebare undeva in dreapta raspunsului apar o funda portocalie pe care daca dai clik inseamna ca ai dat funda.

Deci Funda?

| HyuLa a răspuns:

Pai zici,, Pisi -pisi'' si o sa vina daca te iubeste.
PS:Fundita iti scrie in partea stanga langa raspuns, iar dai clic pe ea si iai pus fundita lui/ei.

| KittyLoveBastet a răspuns:

Pai acest comportament este perfect normal pentru o pisica "parasita", ca sa zic asa. Depinde cum o face, poate fi din cauza ca vrea sa iti atraga atentia. Sau poate e un semn de atentionare, poate e speriata de ceva...Nu imi dau seama ce poate fi, am si eu pisica, si se comporta asa cand vede un caine. Nu stiu ce altceva poate fii...