| Aly359 a întrebat:

Pt cine are catel : puneti-i povestea aici. vreau sa vad cum l-ati luat, etc. de unde il aveti etc. nu uitati sa spuneti rasa. cea mai emontinanta poveste funda, celelalte vot. NU INVENTATI! kisslove struck

6 răspunsuri:
| Lala20 a răspuns:

Eu am doi catei (frati), metisi (adica nu-s d eu rasa anume) si iti spun povestea celui mai tanar happy S-a nascut pe 5 iulie 2007, iar eu si familia mea plecasem la munte cu doua zile in urma. Am aflat vestea cea mare de la bunica mea, deoarece cateii erau la tara pe-atunci, adica Lucky-catelusa care i-a nascut pe Cody in 2005 si pe Rocky-despre care iti povestesc. Evident si alti catelusi dar nu i-am pastrat sad Ne-am intors dupa 3 saptamani si am mers la tara sa il vad. Era mic, gras si cafeniu happy l-am luat in brate si nu l-am lasat jos pana seara big grin si restul familiei se minuna cat e de frumos. Am ramas la tara aproape toata vara aceea, cat mai ramasese din ea. Tin minte ca atunci le-am facut baie lui Lucky si Cody, iar micutul plangea ca voia lapte dar nu l-am lasat la mama lui pana ce nu s-a uscat ea, si apoi Rocky s-a culcat pe coada ei happy Adormea la mine in brate si era adorabil. Cody nu il prea suporta. dar era cat de cat Ok. Eu stateam la apartament pana atunci (toate astea s-au intamplat la bunica la tara) dar in octombrie ne-am mutat la casa si in noiembrie l-am adus acasa pe Rocky si pe Cody, Lucky saracuta a ramas cu bunica la tara iar in martie 2008, dupa ce pe 1 ianuarie 2008 a mai nascut 6 catelusi, a murit crying Oricum. Rocky si Cody sunt si acum in curte si se joaca prin zapada. Rocky a avut accident anul trecut in noiembrie, l-a lovit masina si i-a rupt o labuta. Nu o s auit niciodata cum am venit acasa de la scoala si mi-a spus fratele meu ce s-a intamplat si Rocky statea culcat in curtea si sangera si plangea sad L-am sunat atunci pe tata si a venit sa il duca cu masina la veterinar, iar doctorii au zis initial ca nu are nimic desi schiopata. Dupa cateva zile am mers la control si ne-au trimis la radiografie, si atunci au vazut ca avea un "deget" rupt. A stat in ghips cam 3 saptamana. si i-a luat o vreme sa s eobisnuiasca sa umble in 4 labe din nou, desi cand vede masina fuge schiopatand. Oricum, a mai avut si laringita de cateva ori, pentru ca latra foarte mult si nu e prietenos cu alti caini sau oameni din pacate sad Dar il iubesc as acum e :X si pe Cody si ii ducem dorul si mamicii lor happy Funda? big grin scuze ca am scris un roman big grin

| BOGDAN a răspuns:

Nu

| kissyou a răspuns:

Eu am un bichon frise. intr-o zi m-a sunat matusa mea sa-mi spuna ca vine pe acolo, cei drept nu prea aveam idee de ce, dar mi-am dat seam cand a ajuns:tinea in brate un bulgare alb si pufos de blanita(nu mai mare de 10 cm), din care nu se zareau decat decat ochii ca 2 margelute negre si nasul la fel de negru.Era imposibil sa nu ma indragostesc de el pe loc.la luat de pe siteul asta http://bichon-frise.ro/

| diana_4229 a răspuns:

Am o catea BELLA. ea s-a nascut intr-o zi de primavara. i-am lasat sa iasa din casa si sa se joace pe strada. dupa cateva minute au venit hingherii si i-au luat pe toti cu rautate.pe frati, pe surori, pe mama si pe inca un catel foarte bland pe care il aveam.BELLA,fiind cea mai mica, s-a ascuns undeva si am gasit-o dupa ce au plecat hingherii.atunci era mai bolnavicioasa, dar acum este atat de jucausa, draghtza, simpatica si se intelege cu orice animal:gaini, iepuri, pasari(de toate feluile), pana si pisici.cand greseste stie sa isi ceara scuze si a fost educata ca un copil acum are 4-5 ani si e la fel de jucausha ca la 4-5 luni

| SelluMarrie a răspuns:

Eu am un pechinez happy...De putin timp m.am mutat la casa si voiam tare mult un catel si intr-o zi parintii s-au dus la tara si mi-au zis ca o sa-mi aduca un catel.Eu am crezut ca fac misto de mine, insa cand au venit am gasit un curte un ghemotoc de blanalove struck era micuts si foarte speriat love struck insa dupa o luna numai dupa mine statea.Acum mai are putin si face un anishor happy

| Izzﻵ a răspuns:

Buna happy sincer catelul meu il am de un anisor happy e micut laughing... pai asa incepe povestea love struck

Mergeam in spre parc cu verisoara mea si am auzt un planset in scara ei.; x am fost interesata sa vad cine este si SUPRIZA; X era un mic si murdar bichon maltez :X mi-a fost asa drag de el incat l-am loat in brate si l-am dus acasa, l-am spalat, la cat de alb era ii ieseau ochisorii in evidenta pentru ca sunt nagri si marisori, cand i-am vazut ochii ca doua margele i-am pus numele margelutza :X [ e ciudat dar nop' ] acum a mai crescut si am grija de el e cel mai adorat din family :X.

Cam atat happy bye-bye pupz