| CristiUcV a întrebat:

Salut mi-am luat de curand un catel din rasa Rottweiler, nu cred ca este rasa pura. Puteti sa imi spuneti cam cat de mare este un caine din rasa Rottweiler la o luna, vreau sa stiu daca este sau nu rasa pura.

3 răspunsuri:
| RoIT a răspuns:

Ca sa iti dai seama daca este rasa pura recomand 2 lucruri:
1.Sa faci un drum pana la un doctor veterinar.
2.Sa incerci sa optii detalii de la vanzatorul de unde l-ai cumparat despre parinti si bunici sau i se mai spune pedygree(daca am scris gresit imi cer iertare).

| CristiUcV explică (pentru RoIT):

Nu pot sa obtin detalii despre paritni, cainele l-am primit de la o cunostinta mama este rottweiler dar tatal nu sunt asa sigur.

| AlinAdrian1992 a răspuns:

Pune o poza cu el. Poate reusim asa sa ne dam seama.