| 0oSenioritao0 a întrebat:

Rasa asta, CHOW CHOW. Pentru ce e buna? Adica ce rol are? Sunt jucausi?

12 răspunsuri:
| BESTNICK a răspuns:

Sforaie intruna laughing)

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Da sunt jucausi dar sunt si periculosi pentru un incepator, adica daca este primul tau caine, ai greija de dresajul lui, sa il incepi de pa la 6 luni, incepand cu chestii simple pana ajungi si la cele mai complicate si ai grija la ce mancare ii dai, eu am o cunostinta care si-a luat rottweiler si ca fraiaru ii dadea numa ce ii ramanea lui + boabe ieftine si micuta lui a suferit o cadere de calciu happy La ceea ce ai zis u cu ce rol are, are rol in a fi animal de companie / protectie, dar nu sunt foarte buni la protectia contra altor caini, una tosa inu il ia ca pe o guma de mestecat, dar totusi ca pe una tare, caci sunt caini viteji si puternici, dar nu sunt facuti pentru lupta + sunt amuzanti si au limba mov.

| karsivan a răspuns:

Este un caine de talie medie in jur la 25kg adult, este de paza, un caine cu o blana maestoasa dar greu de intretinut.Are nevoie de spatiu si de ingrijire zilnica trebuie pieptanat zilnic si sters la bot dupa ce bea apa.Cat este pui este jucaus dupa care devine asa mai putin activ si destul de afurisit. Isi iubeste stapanii si ii apara cu devotament.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Da, este foarte jucaus si iubitor. Te vei atasa repede de ei.

| Bogdanel97 a răspuns:

Salut! Rasa asta are personalitatea si vointa puternica, este destul de agresiv cu persoanele necunoscute dar si devotat si afectuos fata de persoanele pe care le cunoaste. Din cate am mai auzit este destul de greu de dresat deoarace este destul de incapatanat. Aaa si este bun ca caine de paza. happy

| Negrea_Amalia_1995 a răspuns:

Da sunt dragalasi si pufosi au o blana foarte mare si pufoasa-sunt foarte jucausi par mari din cauza parului dar mie imi plac aaa si au limba verde spre negru poti citi si de aici http://ro.m.wikipedia.org/wiki/Chow_chow

| Negrea_Amalia_1995 a răspuns:

Aaa si au limba albastra scuze

| CiprianDoarEu a răspuns:

El este un caine de paza, jucausi si dragalasi doar cat timp sunt pui.

| muhyool a răspuns:

Da,sunt jucausi, micuti si dragalasi happy

| Nk_Edy_1999 a răspuns:

Chow chow sunt niste caini jucausi iubitorisi arata ca niste pui de ursi a si cresc destul de mari.