| Abdi213 a întrebat:

Rezista un pitbull de 2 luni si 3 sapt in iarna asta, il tin intr-un grajd sa zicem asa acolo temp este intre 5 - 10 grade credeti ca rezista (acum sunt 5 - 10 inainte erau mai multe)
Va rog raspundeti!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Ii pui paie si ceva patura veche si rezista. Daca insa ajunge sa stea la temperaturi sub -5 grade da coltu'. Rasele cu parul lins nu sunt prea rezistente la frig.
Iata si cateva discutii: http://www.adoptiicaini.ro/......-imi-dati/

2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Da, rezista, stai linistit!winking

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Rezista cu conditia sa aibă:
Pune niste paturi si paie sub paturi si va rezista
Daca vezi ca tremura in prima săptămână ar trebui sa ii cumperi si sa ii pui un aparat care emana caldura care sa poaata încălzi camera.
Si ai mai putea sa ii cumperi hainute speciale pentru caini ca sa ii tina cald

Funda?
Ai grija de catel!