| anonim_4396 a întrebat:

Scrieti-mi niste mesaje de 1 martie, va rog.

5 răspunsuri:
| pintexim a răspuns:

Cu drag, de martisor...
Cu drag de martisor, primeste primavara in sufletul tau, si fie ca acest anotimp sa iti aduca in viata ta implinire si noroc, fericire si iubire si nu in ultimul rand caldura sufletesca de la cei dragi. Iti doresc o primavara frumoasa!

Ghioceii
Ghioceii tremura,
De viata se bucura,
De soare si de lumina,
Primavara ii invie.
Sa ne aduca bucurie,
Ei cu gingasia lor,
Ne aduc un martisor.

Soare in sufletele nostre!
Bucurati-va de soare, bucurati-va de ghiocei, bucurati-va de frumoasele zile ale primaverii si primiti cu drag martisorul in sufletele voastre!

Primavara din suflet...
Deschide fereastra sufletului si lasa-te purtat de magia primaverii...

E timpul sa infloresti si tu, sa te bucuri de caldura soarelui si de mirosul ghioceilor...
E timpul sa traiesti!

Primeste un martisor!
Priveste in jurul tau. Comunica. Zambeste. Viseaza. Primeste un Martisor!

Cu rosu si alb
Cu rosu si alb am inlantuit gingasul ghiocel. L-am parfumat cu toata dragostea mea, l-am inconjurat cu mireasma primaverii si din tot sufletul ti-l daruiesc tie, sperand ca-ti va aduce fericire.

Razi in soare
In prag de Primavara, Martisorul sa alunge spiritele rele si sa-ti umple sufletul de bucurie si speranta. Prinde-l pe rever si razi in soare ca totul sa infloreasca in jur!

A venit primavara
Sa-ti intre primavara-n suflet,
Sa-ti dea aripi ca sa zbori,
Si in inima lumina,
Si credinta-n viitor.

Pentru doamne
Parfumul florilor de primavara, roua diminetilor calde, adierea vantului bland al celui mai frumos anotimp, toate acestea sa-si gaseasca locul in sufletul dumneavoastra.

Mesaj de primavara
Gingasi ghiocei, soare dulce zambitor, inimi deschise pline de bucurie, toate acestea pentru tine formeaza un martisor incarcat cu prietenie.

Mai mult curaj!
Daca un ghiocel firav strapunge greoaia zapada pentru a inflori in gradinile noastre si noi putem depasi greutatile vietii cu Mai mult curaj...

| iulytruly a răspuns:

Primavara ce vine sa fie insotita de zambetul tau, optimismul tau si dragostea ta de viata. As sti astfel ca bucuriile se datoreaza tie.
Inima si toata fiinta mea le-am prins de-un fir de martisor si azi, le pun la pieptul tau, sa-ti fie alaturea mereu!
Intreaga viata sa iti fie asemenea unui buchet de ghiocei presarat de iubire, fericire si bucurii.
Pentru tine – ghiocelul vietii mele, alaturi de tine, intreaga mea viata este o adevarata primavara.
Un martisor cu drag eu iti trimit,
Pentru ca-n primavara asta sa fii fericit…
Aproape de inima ta sa-l pastrezi
Sa te bucuri de cate ori il vezi…

| kmarianak a răspuns:

A venit in sfarsit primavara si odata cu ea dragostea a inflorit. 1 Martie fericit!
Mai multe mesaje gasesti pe http://www.universdecopil.ro/......tisor.html

Aceasta prima zi de primavara imi aminteste de emotia primului nostru sarut, de prima imbratisare si de caldura din sufletele noastre… In anotimpul iubirii, vreau sa nu treaca o zi fara sa-ti spun cat de mult te iubesc. La multi ani de Martisor!

Am trimis la tine-n zbor, un mesaj de Martisor: "Sanatate, fericire, la multi ani si numai bine!"

| kmarianak a răspuns:

Fiecare zi din viata ta sa fie o adiere de primavara, care sa-ti aduca mireasma florilor si zumzetul albinelor langa tine.

In aceasta zi speciala de martisor, permite-mi sa ma alatur si eu cu un buchet de ghiocei, sa-ti aduc in suflet primavara.

Multe alte mesaje frumoase vei gasi pe http://www.interferente.ro/......tisor.html

| marymariumam a răspuns:

1 Martie lin coboara
Pe aripi de primavara
Si din sfanta lui sclipire
Va ureaza fericire! tongue