| andrei543543 a întrebat:

Ieri mi-am cumparat de la pet shop o broscuta de florida(cu tample rosii). Cand ma jucam cu broasca am observat ca nu are tamplele rosii si galbene verzui.Broasca are 4 luni si vanzatoarea a zis ca e de florida.
Help!

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Si cu ce putem sa te ajutam noi?
Uita-te pe google imagini la cum ar trebui sa arate broscuta respectiva. Pe mine nu ma lasa robotelul TPU sa pun un link.

| sonya a răspuns:

Buna,

Stai linistit, nu ai de ce sa iti faci griji. Tot o broscuta de Florida este, doar ca nu are tample rosii, ci galbene.

In afara de aceasta diferenta de culori, nu se mai deosebesc cu nimic.

Mananca acelasi lucru, sunt aceeasi specie, dar subspecie diferita.

Aici poti citi mai multe http://www.testoase.com/viewtopic.php?t=155.

Tot acolo poti gasi foarte multe informatii utile despre broscute si intretinerea lor.

Pa.

| LiviuuuXD a răspuns:

N-are nimic.

| TURCUL0001 a răspuns:

Si ce vreai sa iti fac?