| Axys a întrebat:

Sal imi poate spune si mie cati ani traiesc hamsterii pitici eu am un baiatel si are 2 anisori

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Hamsterii pitici trăiesc în general 5-6 ani dar dacă au condiţii bune pot trăi şi mai mult.
Eu am avut un porcuşor de Guineea, ştiu, nu este la fel cu un hamster însă l-am îngrijit şi a trăit 7 ani.
Pa-pa.

| Axys explică (pentru Hydrangeaceae):

sincer e bine ingrijit mersi sper sami traiasca ca sunt tare atasata de iel

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
In jur de 5-7 ani.

| Grimmjow69 a răspuns:

Salut.
Viata hamsterilor pitici variaza intre 2-3 ani si cei mari pana in 4.5 ani.

| AlexAleex a răspuns:

4-5 ani

| lumy4u a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu iti faci griji in privinta asta, nu conteaza cat va trai, bucura-te de fiecare clipa alaturi de el, cat timp este in viata..ca nu se stie

| Axys explică (pentru lumy4u):

Corect! multumesc!

| mnthseby a răspuns:

Cam 5 ani