| JockerStoica a întrebat:

Ce salariu are un Medic Veterinar? Se moare de foame din asa ceva?

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă este un bun meseriaşi, nu moare de foame chiar o duce bine!

| AgathaRo a răspuns:

Depinde daca ai cabinetul tau medical si esti priceput + lucrezi si la urgente te poti ajunge la 1500-2000 euro pe luna.

| Generalul a răspuns:

Daca deschizi un cabinet privat, mai ales la oras si faci unele investitii acolo, iti stabilesti singur castigurile, care pot fi destul de mari in cazul asta. Conteaza mult sa iti placa ceea ce faci si sa te si pricepi, iar clientii vor veni pe banda rulanta.

| LiviuuuXD a răspuns:

Nu mori de foame, si eu m-am decis sa ma fac peste 2 saptamani veterinar, cred ca ii da vreo 8, 10 milioane, oricum nu se moare de foame si depinde de cat de priceput esti si ce grad ai.

| marcous a răspuns:

Depinde ce faci ca medic veterinar. Multi si-au deschis cabinete proprii si au castiguri mari. Altii, s-au angajat la ferme sau abatoare si primesc si ''atentii'' pe langa salariu mare.
Este o meserie banoasa (atat in mediul rural cat si in mediul urban)

| Dafii a răspuns:

Nu mori de foame daca esti veterinar :X. In general, multi oameni au multe animale care se imbolnavesc si umbla cu ele din cabinet in cabinet! Daca ai propriul cabinet medicat poti ajunge chiar la 2000 de euro pe luna [ ca salariu ]. Din cate stiam eu, un veterinar practica aceasta meserie pentru ca adora animalele si pentru ca doreste sa le ajute happy. Nu o sa iti cer fundita, insa sper ca raspunsul meu sa iti fie util :*.

| LarisutzaMicutza a răspuns:

Salarul este in jur de 2.500 lei - 6.000
Depinde de gradul care devii.
Dar nu conteaza salariul atat de mult, daca iubesti animalele le vei ajuta si daca nu vei avea un salar mare. Succes!

| Wiro a răspuns:

Medicul veterinar primar/gradul I va beneficia de un salariu între 4. 620 şi 5. 850 de lei, cel cu gradul II, între 3. 390 şi 4. 320 de lei, cel cu gradul III, între 2. 640 şi 3. 330 de lei, iar medicul veterinar debutant va pleca de la un salariu de 2. 520 de lei