| Susanu_Riciard_1990 a întrebat:

Sal TPU, mi-au scapat papagalii (perusii), unde as putea sa ii gasesc? Nu sunt la oras, ci la tara, aproape de copaci inalti si o padure. Daca ma poate sfatui cineva unde i-as putea gasi si cum sa ii prind. Si poate si de ce au scapat.

Răspuns Câştigător
| LostInPark a răspuns:

Un fel de Prison Break cu papagali.
Ia cateva pisici din vecini la intrebari.
Fii agresiv cand te adresezi, nu lasa garda jos.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putin probabil sa-i mai gasesti.
Cand eram mic am avut si eu papagali.Erau masul si femela. Unul dintre ei a scapat asa ca le-am dat drumul amandurora. Au zburat cateva zile in jurul casei.
De ce au scapat? Pentru ca ii tii intr-o cusca, de aia. Sunt pasari, ai auzit pana acum expresia liber ca pasarea cerului? Au vrut sa fie liberi.Tu daca ai fi inchis intr-o cusca nu ai incerca sa scapi?
Daca intr-adevar iubesti animalele nu o sa le ti inchise in custi doar pentru placerea ta.