| klau95 a întrebat:

Sall all, au trecut 9 zile de cand a fatat pui(3 pui) hamsterita, si deja incepe sa mai iasa din casuta(cuib)dupa maicasa apoi intra iar.La cate zile incep sa fie vioi, sa umble dupa mancare? acum ma cam tem ca deja rod rumegus si mie sa nu se inece.
dati-mi si mie cateva sfaturi cum sa am grija de iei, si ce nu trebuie sa fac.happy

3 răspunsuri:
| klau95 explică:

Bine abia merge, se tareste dupa maicasa dar merge catva cm.

| Raraa a răspuns:

Faza e ca nu trebuie,adica nu ai voie sa schimbi cusca, adica sa o cureti, pana cand pui fac cam 20 de zile,daca faci greseala asta mama ii va respinge si apoi omori, am facut greseala asta din pacate.Da-i mamei bucati mici de paine inmuiate in putin lapte batut, din 3 in 3 zile. FuNDa?

| MireeeLa a răspuns:

Nu este normal la hamsteri sa faca asa deja dupa 9 maximum 14 zile incep sa manance si sa bea singuri fara ajutorul mamei sau al tatalui.