| Adryanna2000 a întrebat:

Am o hamsterita care are un an.A fatat de 3 ori pana acum si banuiesc ca are din nou pui in burta. Dimineata am observat ca sangereaza in regiunea anala (sange curat).Nu s-a intamplat pana acum si nu stiu daca are legatura cu puii (sta intr-o casuta de lemn si nu stiu daca a fatat) sau are vreo afectiune.De cateva zile e foarte agitata.Va rog frumos sa-mi dati un sfat legat de problema semnalata! Fundita!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Iti recomand sa nu o mai pui si data asta sa se imperecheze. se poate imbolnavii daca face des si de multe ori.
Orcum mai bine despartii masculu de femela findca nu o sa ai ce face cu ei o sa-i chinui daca sunt multi nu au nici loc...aiurea.Si eu am avut 20 si am scapat de ei i-am vandut dar acum nu prea mai vor oamenii atunci a fost iarna si vroiau pentru cadou.

| Adryanna2000 explică (pentru klau95):

Eu oricum tin femela separata de mascul dar de multe ori acesta reuseste sa iasa din agvariu cu ajutorul rotitei, intra la ea si se inperecheaza singuri.Eu imi duc hamsterii la un Pet Shopp unde au nevoie de hamsteri.

| eduardpuiu93 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la cel mai apropiat cabinet veterinar sau farmacie veterinara.

| Adryanna2000 explică:

Am verificat si da a fatat.Multumesc pentru sfaturi.

Răspuns utilizator avertizat
| 01000001 a răspuns:

Este posibil sa fie din cauza ca a fatat deja de cateva ori.
Un fel de ruptura sau un vas de sange spart (poate sarcina apasa acolo).
Oricum, cum bine a zis @eduardpuiu93, cel mai bine ar fi sa mergi cu ea la veterinar.